Vsaďte na uhlí: healthandbeauty.cz

VSAĎTE NA UHLÍ

Bioaktivní uhlí se tradičně využívá ve farmacii jako první pomoc při střevních potížích. Jen málo se ale zatím ví, že se výborně hodí i na pleť. Proč ho vyzkoušet?

Uhlí: Nová přísada krásy

Má vysoce pórovitou strukturu, a proto je schopno navázat velké množství látek. Nejen tekutin a tuků, ale i plynů. Při kontaktu s další látkou dojde přímo až k nasávání kontaktované látky. Pro tuto svoji vlastnost, která se dá nazvat "detoxikační", se používá jak v lékařství, tak v kosmetice. Hodí se téměř pro všechny typy pleti jako očistný produkt, ale pro svoji schopnost vázat do sebe kontaktní látky se používá především pro pěstění pleti porézní a více se mastící. Není výjimkou, že pro pleť, která trpí záněty, se aktivní uhlí kombinuje ještě s dalšími protizánětlivými surovinami. Jedna z nich je například koloidní stříbro.

Účinně pomáhá:

  • absorbovat přebytečný maz z povrchu pleti
  • vstřebávat nečistoty a chemické látky
  • působí jako exfoliace
  • zabraňuje akné, redukuje černé tečky
  • má antibakteriální, antivirové, antimykotické a antimikrobiální vlastnosti
  • funguje jako regulátor vlhkosti, vstřebává pot
  • léčí ekzém, lupénku a suchou popraskanou kůži

Může aktivní uhlí škodit?

"Aktivní uhlí je naprosto nedráždivý a netoxický produkt, proto se může používat nejen na  ošetření i citlivé pleti, ale i pro děti. Běžně se například podává vnitřně při průjmech i u kojenců na snížení plynatosti a zmenšení problémů," říká Bohumila Christophová, soudní znalkyně v oboru kosmetika vizážistika a školitelka mezinárodní organizace CIBTAC.

Věděli jste? Bambusové uhlí je bohaté na aktivní aniont, dorovnává pH pokožky a je výborné jako prevence stárnutí kůže. Jemně čistí pory a oživuje pleť.

Věděli jste? Aktivní uhlí se vyrábí speciální metodou ze dřeva nebo i jiných surovin, jako jsou v Asii např. kokosové skořápky či bambus (druh trávy).

uhlí jako nová přísada krásy

1. Maska pro unavenou pleť
Dermalogica – Charcoal Masque

Unavená, mdlá pleť má nyní rychlé řešení. Tato maska obsahuje aktivní binchotanové uhlí z japonského dubu Ubame, které pomáhá bojovat proti nadbytečnému mazu a toxinům. Rozjasňuje a zlepšuje nedostatky pleti.

Obsahuje: uhlí z binchotanu, sopečný prach, mořské bahno, bambusový extrakt, síru, chilskou divokou mátu, niacinamid
Cena: 1 395 Kč / 75 ml
Kde: www.dermalogica.cz

2. Sérum pro detoxikaci
Mavex – Active Carbon Face

Aktivní uhlí v tomto séru s efektivními látkami proti stárnutí má silné detoxikační účinky a vstřebává přebytečný kožní maz během pár minut. Stačí několik kapek pod krém ráno a večer.

Obsahuje: bioaktivní černé uhlí, kyselinu hyaluronovou, extrakt z bio protěže alpské, vodu z magnolie
Cena: 1 494 Kč / 20 ml
Kde:  www.dermitage.cz

3. Hluboce čistící maska
Éminence – Balancing Masque Duo

Zejména pokud vás trápí akné, doporučujeme tuto hluboce čistící a vyhlazující masku určenou pro smíšený a mastný typ pleti. Kaolinový jíl a uhlí detoxikují a vážou na sebe nečistoty a bakterie, které způsobují nadměrný maz.

Obsahuje: dřevěné uhlí, kaolín, vrbovou kůru, výtažek z listů buchu, tea tree olej, kyselinu salicylovou, eukalyptový olej
Cena: 1 500 Kč / 60 ml
Kde: www.eminence.cz

4. Balzám na čištění pórů
Egg Pore – Blackhead Steam Balm

Tento zahřívací balzám proti černým tečkám od Tony Moly se přemění na gel, který odstraňuje nečistoty během pár minut. Funguje jako parní lázeň, která otevírá póry.

Obsahuje: prášek z dřevěného uhlí, výtažek z vaječného žloutku a vita-min E, mořskou sůl a prášek z vaječné skořápky
Cena: 390 Kč / 30 g
Kde: v parfumeriích Sephora

6. Revitalizační černý peeling
Korff – Cleansing

Jemný čisticí a revitalizační exfoliační krém obsahuje rostlinné uhlí, které absorbuje přebytek mazu a spolu s krystaly korundu eliminuje nečistoty a odumřelé buňky. Aplikujte 2x týdně.

Obsahuje: rostlinné uhlí, bambucké máslo, směs rostlinných vosků, deriváty z heřmánku
Cena: 675 Kč / 75 ml
Kde: www.lakosmetika.cz

Sdílet na sociálních sítích:

Mohlo by Vás zajímat